Programové tipy HBO a Cinemax na prosinec

HBO

SOUMRAK TEMPLÁŘŮ
(Knightfall)

20:00
Čtvrtek 7. prosince 2017
každý další čtvrtek jedna epizoda

2017 | 42 minut | 18 | dobrodružné akční historické drama
Režie: Douglas Mackinnon
Hrají: Tom Cullen, Simon Merrells, Pádraic Delaney, Ed Stoppard, Olivia Ross

Ačkoli seriálu natáčenému zejména v Praze shořely loni v srpnu kulisy za sto milionů korun, vše dobře dopadlo a velkolepé historické drama o deseti dílech přece jen vzniklo… Templářští rytíři byli nejmocnějším, nejbohatším a nejzáhadnějším vojenským řádem středověku, pověřeným ochranou nejcennější křesťanské relikvie, Svatého grálu. Seriál Soumrak templářů se noří hluboko do utajovaného světa legendárního bratrstva mnichů válečníků – od jejich bitev ve Svaté zemi přes složité vztahy s králem Francie až po zradu, která nakonec vedla k jejich tragickému zániku.

Zlato
(Gold)

20:40
Neděle 3. prosince 2017

2016 | 115 minut | 15 | dobrodružné drama
Režie: Stephen Gaghan
Hrají: Matthew McConaughey, Edgar Ramírez, Bryce Dallas Howard, Corey Stoll, Toby Kebbell

Americký byznysmen jménem Kenny Wells (oscarový Matthew McConaughey kvůli této roli údajně přibral přes dvacet kilogramů a nasadil pleš!) přivedl rodinnou těžařskou firmu ke dnu, ale nyní se opět pokouší přilákat štěstěnu. Vydá se do tajemné, místy dosud neprobádané indonéské džungle hledat zlato. S pomocí zkušeného geologa (Edgar Ramírez) se ambicióznímu Wellsovi skutečně poštěstí najít vysněný poklad, ale brzy je nucen chránit svůj nález před nemilosrdnými obchodníky z Wall Street. Film je natočen podle skutečného příběhu.

JACKIE
(Jackie)

20:40
Neděle 10. prosince 2017

2016 | 95 minut | 15 | biografické dobové drama
Režie: Pablo Larraín
Hrají: Natalie Portman, Peter Sarsgaard, Greta Gerwig, Billy Crudup, John Hurt

Jeden z nejzásadnějších a nejtragičtějších okamžiků v dějinách Spojených států očima první dámy – a čerstvé vdovy – Jacqueline Bouvier Kennedy (Natalie Portman byla za tuto roli opět nominována na Oscara). Film nás zavádí do Jackiina světa během dní následujících bezprostředně po atentátu na jejího manžela a nabízí portrét krásné a lidem milované ženy, proslulé svou mimořádnou noblesou a vyrovnaností, která bojuje za zachování manželova odkazu a zároveň se snaží být oporou svým dětem i celému národu.

ŽIVOT
(Life)

20:40
Neděle 17. prosince 2017

2017 | 100 minut | 18 | hororový sci-fi thriller
Režie: Daniel Espinosa
Hrají: Jake Gyllenhaal, Rebecca Ferguson, Ryan Reynolds, Hiroyuki Sanada, Ariyon Bakare

Děsivý thriller vypráví příběh šestičlenné posádky Mezinárodní vesmírné stanice, která se ocitá na samotném pokraji jednoho z nejdůležitějších objevů dějin lidstva – prvního důkazu o existenci mimozemského života na Marsu. Jak členové posádky pokračují ve svém výzkumu, mají jimi uplatňované metody nezamýšlené následky a forma života, kterou zkoumají, se ukazuje být mnohem inteligentnější, než kdokoli očekával.

DISNEYHO KRÁTKÉ ANIMOVANÉ FILMY
(Animation Day with Disney Shorts)

Pondělí 25. prosince 2017

Od samého rána vás (a především vaše děti) dnes na HBO2 čekají ty nejkrásnější animované pohádky z dílny Walta Disneyho. Uvidíte pětadvacet krátkých filmů (leckdy ověnčených Oscarem nebo jinými prestižními cenami) včetně Partysaura Rexe, Oslavy v Ledovém království, české oscarové Geriho hry nebo Lasseterova Plechového panáčka. Ve 12.55 se přidá Odvážná Vaiana, po ní ve 14.45 Kungfu Panda 3 a pohádkový sváteční den na HBO2 zakončíme v 19.30 letošním hraným muzikálem Kráska a zvíře.

DEN S PIRÁTY Z KARIBIKU
NENECHTE SI UJÍT MARATON 4 DÍLŮ
Úterý 26. prosince 2017

PIRÁTI Z KARIBIKU: PROKLETÍ ČERNÉ PERLY
(Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl)

11:50

2003 | 137 minut | 12 | dobrodružná fantasy komedie
Režie: Gore Verbinski
Hrají: J. Depp, G. Rush, O. Bloom, K. Knightley, J. Davenport

Idylický život šarmantního darebáka kapitána Jacka Sparrowa (Johnny Depp) se razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal, odkud unese guvernérovu okouzlující dceru Elizabeth (Keira Knightley). Její kamarád z dětství Will Turner (Orlando Bloom) se spolu s Jackem vydává na palubě nejrychlejší lodi britské flotily zachránit Elizabeth i ukradenou loď.

PIRÁTI Z KARIBIKU: TRUHLA MRTVÉHO MUŽE
(Pirates of the Caribbean: Dead Man’s Chest)

14:10

2006 | 144 minut | 12 | dobrodružná fantasy komedie
Režie: Gore Verbinski
Hrají: J. Depp, O. Bloom, K. Knightley, J. Davenport, B. Nighy

Jack se upsal krví legendárnímu Davymu Jonesovi, který je vládcem oceánských hlubin a kapitánem tajemné lodě Bludný Holanďan, jíž se v rychlosti a schopnosti bleskového zmizení nedokáže vyrovnat žádná jiná loď. Pokud se Jackovi nepodaří najít způsob, jak se z této faustovské dohody vyvázat, bude nucen strávit celý posmrtný život jako otrok v Jonesových službách. Překvapivý vývoj událostí přeruší svatební plány Willa Turnera a Elizabeth Swann.

PIRÁTI Z KARIBIKU: NA KONCI SVĚTA
(Pirates of the Caribbean: At World’s End)

16:40

2007 | 161 minut | 12 | dobrodružná fantasy komedie
Režie: Gore Verbinski
Hrají: J. Depp, G. Rush, O. Bloom, K. Knightley, J. Davenport

Zrovna když ho nejvíc potřebují, je Jack Sparrow uvězněn v písečném moři v říši Davyho Jonese. Naši hrdinové Will Turner a Elizabeth Swann se přidají ke kapitánu Barbossovi a zoufale po Jackovi pátrají, aby ho osvobodili z pasti. Proplouvají podvodem, zradou i divokými vodami; musejí se dostat až do exotického Singapuru a postavit se prohnanému čínskému pirátovi Sao Fengovi.

PIRÁTI Z KARIBIKU: NA VLNÁCH PODIVNA
(Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides)

19:30

2011 | 131 minut | 12 | dobrodružná fantasy komedie
Režie: Rob Marshall
Hrají: J. Depp, P. Cruz, G. Rush, I. McShane, K. McNally

Když se Jack setká se ženou ze své minulosti (Penelope Cruz), není si jistý, zda jde o lásku, nebo zda tato žena jen hraje na city a využívá ho, aby našla legendární Pramen mládí. Když ho donutí, aby vstoupil na palubu lodi obávaného piráta Černovouse (Ian McShane), Jack neví, koho se obávat více: Černovouse, nebo té zatracené ženské? Předposlední přírůstek úspěšné franšízy s fantastickými bitevními scénami, tajemstvím a bezbřehým humorem.

CINEMAX

NEWYORČANÉ
(Person to Person)

20:00
Neděle 24. prosince 2017

2017 | 84 minut | 12 | komediální drama
Režie: Dustin Guy Defa
Hrají: Abbi Jacobson, Michael Cera, Tavi Gevinson, Bene Coopersmith, George Sample III

Během jediného dne v New Yorku se několik různorodých postav potýká se všedními, nečekanými i závažnějšími problémy. Investigativní reportérka zápolí první den v nové práci navzdory pomoci svého pošetilého šéfa. Vzpurná dospívající dívka se pokouší vyvážit své feministické ideály s ostatními touhami. Mladík se zase snaží usmířit s bývalou přítelkyní, přestože mu její bratr vyhrožuje pomstou. A náruživý milovník hudby křižuje městem a hledá vzácnou nahrávku do své sbírky vinylů…

Novinky