Březnové tipy pro HBO a Cinemax

HBO

SPIDER-MAN: HOMECOMING
(Spider-Man: Homecoming)

20:00 NEDĚLE 18. BŘEZNA 2018

2017 | 133 minut | 12 | komiksový akční sci-fi thriller
Režie: Jon Watts
Hrají: Tom Holland, Michael Keaton, Robert Downey Jr., Marisa Tomei, Jon Favreau, Zendaya

Vůbec nejoblíbenější komiksová postava dnešních dětí a teenagerů se vrací na scénu. Mladý Peter Parker, respektive Spider-Man (Tom Holland), který velkolepě debutoval ve filmu Captain America: Občanská válka, se nyní sbližuje s nově získanou identitou pavoučího superhrdiny. Nadšený ze zážitků s Avengers se vrací domů, kde žije s tetou May (Marisa Tomei) pod bedlivým dohledem nového učitele Tonyho Starka (Robert Downey Jr.). Peter se snaží vrátit k běžnému životu, což mu komplikuje touha dokázat, že by Spider-Man mohl konat mnohem větší skutky, než jakých se zatím odvážil. Když se objevuje superpadouch Vulture (Michael Keaton), ocitá se v ohrožení vše, co je pro Petera skutečně důležité.

ZTRACENÉ MĚSTO Z
(The Lost City of Z)

20:00 NEDĚLE 25. BŘEZNA 2018

2016 | 135 minut | 15 | biografické dobrodružné drama
Režie: James Gray
Hrají: Charlie Hunnam, Robert Pattinson, Sienna Miller, Tom Holland, Angus Macfadyen

Dobrodružný film natočený podle knižního bestselleru Davida Granna vypráví skutečný příběh britského badatele Percyho Fawcetta (Charlie Hunnam). Ten se na počátku dvacátého století vydává do Amazonie, kde nachází důkazy o existenci neznámé, velmi vyspělé civilizace. V Anglii však sklízí jen posměšky ze strany vědecké obce, která jeho ztracenou civilizaci nazývá pouhými divochy. S podporou oddané manželky (Sienna Miller) se však Percy, tentokrát společně se synem (Tom Holland) a věrným přítelem Costinem (Robert Pattinson), v roce 1925 znovu vydává do milované džungle pro další důkazy, což skončí jeho záhadným zmizením.

SILICON VALLEY V.
(Silicon Valley V.)

PONDĚLÍ 26. BŘEZNA 2018
každé další pondělí nová epizoda

2018 | 30 minut | 12 | komediální seriál z produkce HBO
Režie: Mike Judge, Alec Berg aj.
Hrají: Thomas Middleditch, Josh Brener, Zach Woods, Kumail Nanjiani, Thomas Middleditch, Josh Brener, Zach Woods, Kumail Nanjiani, Martin Starr

Severní Kalifornii ovládá novodobá zlatá horečka světa špičkových technologií – jenže ti nejnadanější jedinci se svým úspěchem často nedokážou správně naložit. Mike Judge přináší na HBO dalších deset dílů satirické komedie o skupince mladíků, kteří v Silicon Valley založili vlastní start-upovou společnost. A pozor – tenhle seriál nebyl nadarmo dvakrát nominovaný na Zlatý glóbus pro nejlepší seriál žánru komedie nebo muzikál.

BARRY
(Barry)

21:30 PONDĚLÍ 26. BŘEZNA 2018
každé další pondělí, vždy ve 21:30

2018 | 30 minut | 15 | komediální seriál z produkce HBO
Režie: Bill Hader
Hrají: Bill Hader, Henry Winkler, Stephen Root, Sarah Goldberg, Glenn Fleshler

Osmidílný seriál se točí kolem bývalého mariňáka (Bill Hader), nyní podřadného nájemného vraha ze Středozápadu. Osamělý, se svým životem nespokojený zabiják se vydává do Los Angeles, kde má za úkol spáchat další vraždu, nachází však útočiště ve skupině nadějných talentů losangeleské divadelní scény. V hlavních rolích seriálu se dále představí Henry Winkler jako inspirativní učitel herectví Gene Cousineau, Stephen Root v roli Fuchese, který zařizuje Barryho nájemné vraždy, Sarah Goldberg jako začínající herečka Sally a v rolích čečenských gangsterů Anthony Carrigan a Glenn Fleshler.

CINEMAX

SALJUT-7
(Saljut-7)

20:00 NEDĚLE 25. BŘEZNA 2018

2017 | 114 minut | 12 | katastrofické akční drama
Režie: Klim Šipenko
Hrají: Vladimir Vdovičenkov, Pavel Děrevjanko, Alexandr Samojlenko, Vitalij Chaev, Oksana Fandera

Gravitace na ruský způsob – sice bez Sandry Bullock, George Clooneyho a sedmi Oscarů, ale srovnatelně dobrá a podle skutečných událostí! Je rok 1985 a sovětská orbitální sanice Saljut-7 obíhá Zemi v bezpilotním režimu. Náhle však přestane reagovat na signály pozemního řízení. Pád této stanice, pýchy sovětské vědy a vesmírného průmyslu, by poškodil obraz SSSR a způsobil tragédii a ztráty na životech. Na stanici musejí být vysláni astronauti, aby zjistili,
co způsobilo poruchu, a zabránili katastrofě. Nikomu se však dosud nepodařilo spojit se s neovladatelným objektem ve vesmíru. Dodnes se jedná o technicky nejsložitější misi v historii vesmírné navigace.

Novinky