O firmě

Společnost CATR, spol. s r.o. vznikla v roce 1993 a náplní její činnosti byla a je výstavba sítí kabelové televize. V roce 1998 rozšířila svoji působnost také o oblast datových služeb. Cílem společnosti bylo vždy poskytování co nejpestřejší programové skladby v kvalitě odpovídající nejmodernějším dostupným technologiím. Kabelovou televizi i internet poskytujeme v různých nabídkách, tak abychom vyšli vstříc co nejširšímu spektru zákazníků.

Pro přenos signálu prostřednictvím kabelové televize používáme ty nejkvalitnější komponenty od firem Reichem, Polytron, Wisi, Commscope a Huber+Suher, společně s digitálními přijímači Scientifie Atlanta.

Základem všech našich rozvodů je optická síť, která na úrovni připojení jednotlivých zákazníků přechází na metalickou síť. Od konce září 2010 poskytujeme datové služby ve všech lokalitách pouze prostřednictvím nových optických sítí typu MAN/LAN. Pro zajištění co nejvyšší spolehlivosti poskytovaných služeb používáme vysoce kvalitní výrobky společnosti Juniper Networks, DCN, Mikrotik, Supermicro a Allied Telesis. Přenosová kapacita těchto sítí nám umožňuje také IP vysílání pomocí platformy IPTV. Tuto novinku využívají někteří naši zákazníci již od počátku roku 2010.

Mimo výstavbu a stálý rozvoj vlastních sítí společnost CATR buduje a provozuje televizní kabelové rozvody a datové sítě v mnoha lokalitách České republiky. Mimo jiné např. výstavba optických datových sítí prostřednictvím kolektorů v Praze 1 pro společnost Centronet, a. s., kabelové rozvody a datové sítě na území hl. města Prahy (Praha 3, Praha 8, Praha 13) dále například ve městech Olomouc, Karviná, Český Těšín, Mimoň. Zajišťujeme údržbu a rozvoj sítí TKR v již vybudovaných lokalitách různých obcí a měst.

Od konce roku 2008 je společnost CATR držitelem certifikátu ISO, jako osvědčení o systému zajišťování kvality v organizaci v souladu s ISO 9001:2008.

Dále jsme zakládajícími členy Asociace provozovatelů kabelových televizí (APKT) www.apkt.cz a od 1. 1. 2009 členem ripe.net.

Co umíme

Společnost CATR poskytuje komplexní řešení telekomunikačních a datových sítí. Tyto služby představují zejména následující činnosti:

  • Výstavba, servis, pokládka, měření a údržba optických a metalických sítí
  • Výstavba domovních rozvodů metalickým, datovým, koaxiálním a optickým kabelem včetně zakončení a proměření
  • Výstavba a provozování datových sítí LAN a VAN, včetně servisu a údržby
  • Veškeré zemní práce včetně pokládky optických kabelů (kalibrace, tlakování a zafukování)
  • Vypracování studií realizovatelnosti (Feasibility Study), konzultační činnosti, poradenství atd.
  • Zpracování projektové dokumentace
  • Zajištění inženýrských činností včetně územního rozhodnutí, stavebního povolení, akviziční činnosti a další potřebná povolení podmiňující realizaci

certifikát ISO 9001:2008-česky

Novinky